Кабриолет Клуб България

Нека съберем колите без покрив под един покрив!

Оригинални гюруци https://www.AutoDoc.Bg Автотапицерии на гюруци,автосалони,волани

Дата и час: Пон Дек 18, 2017 4:30 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 9:07 am 
фен
Аватар

Автомобил: Peugeot 206 cc
Казаха ми че освен Армеец, никоя застрахователна агенция не застрахова кабриолети с твърд покрив!Дали е така?Сега съм към Армеец и искам да се преместя към Витоша,а съм със 206 цц :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 9:09 am 
любител

Автомобил: 96` VW Golf III TDI Cabriolet
незнам за твърд,но за мек таван ми казаха,че само БулИнс застраховат.Иначе ми се струва странно да не застраховат със Твърд.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 10:18 am 
фен
Аватар

Автомобил: opel astra
колеги мойта брокерка ми наза че булстрад не прават каско на кабриолети .

иначе аз съм имал на F-ката в Армеец (техната вера нещастна [smilie=hunter.gif] а сга съм в Български имоти
и да чукам на дърво даже и балон на гумата ми платиха

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 11:06 am 
любител
Аватар

Автомобил: Ауди Б4 Кабрио Абк
Защо пък да е трудно? Няма проблем, но е особено важно да избереш компания която плаща. Аз съм в Левинс и за момента съм доволен...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 3:06 pm 
любител
Аватар

Автомобил: TVR Tamora soon
Моля ви се приятели избирайте си по стойностни застрахователни компании
Мога да препоръчам Уника или Интерамерикан, и ако ви трябваброкер който да се грижи за вас също мога да помогна!!!
Иначе моя convertible съм го застраховал почти навсякъде но не винаги плащат, затова внимаваите къде си правите застраховката !!! :)

halil.minkov@together.bg
Together Bulgaria
For a better life

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 6:02 pm 
фен

Автомобил: chrysler V6
Моето е в бул инс никакъв проблем за застраховането, то реално с какво е по различно от друга кола, стъклата и ключалките са еднакви, а и в повечето случай кабриолетите са в гаражи, което е още по добре за каското, отделно доста от тях не се карат зимата и определено са по-глезени от обикновените коли.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 8:44 pm 
любител
Аватар

Автомобил: BMW E93 335i
Има нещо вярно в това, че компаниите се дърпат да застраховат кабриолети, а преди е било дори още по-трудно. Преди седмица или две брокер ми обясняваше точно това, че застрахователите доста са се дърпали да застраховат кабриолети, защото по техни думи им излизало доста скъпо. Основно защото според тях такъв тип автомобили в огромен процент от случаите, когато има щета, то тя е тотална - катастрофи, палежи и тем подобни и им излизало солено. Колко е достоверно и е факт това не мога да кажа, но реших да го споделя като видях темата [smilie=derisive.gif] . Факт обаче, че моята г-ца никой освен Армеец не искаше да я застрахова [smilie=hunter.gif]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 10:06 pm 
фен
Аватар

Автомобил: Peugeot 206 cc
Точно това и аз казвам.В Армеец само се навиха да ме застраховат и то пак с връзки :( !!!!!!! Ама проблем е,че неплащат!!!Имам счупено огледало,а те ми казаха че няма събитие и следователно не ми признават щетата а огледалото се птресе яко по време на каране.( Огледалото е счупено вътрешно,според мен кола го е подпряла,но на снимките няма как да се види нищо).Въпреки отказа ми казаха да отида в сервиз,да отворят специалисти огледалото и да напишат становище на какво се дължи счупването!От сервиза казаха,че огледалото не подлежи на отваряне.Ако се отоври това ще коства замяна!Написаха в становището - неподлежи на ремонт!
Занесох становището в Армеец,а от там ми казаха да изчакам 2 дена за препазглеждане на случая.Отивам да видя какво е станало и се оказва,че становището е загубено и сега незнам.Утре пак ще ходя да видя дали са го намерили.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 07, 2010 12:45 am 
любител
Аватар

Автомобил: BMW E93 335i
brian_18 написа:
Точно това и аз казвам.В Армеец само се навиха да ме застраховат и то пак с връзки :( !!!!!!! Ама проблем е,че неплащат!!!Имам счупено огледало,а те ми казаха че няма събитие и следователно не ми признават щетата а огледалото се птресе яко по време на каране.( Огледалото е счупено вътрешно,според мен кола го е подпряла,но на снимките няма как да се види нищо).Въпреки отказа ми казаха да отида в сервиз,да отворят специалисти огледалото и да напишат становище на какво се дължи счупването!От сервиза казаха,че огледалото не подлежи на отваряне.Ако се отоври това ще коства замяна!Написаха в становището - неподлежи на ремонт!
Занесох становището в Армеец,а от там ми казаха да изчакам 2 дена за препазглеждане на случая.Отивам да видя какво е станало и се оказва,че становището е загубено и сега незнам.Утре пак ще ходя да видя дали са го намерили.

Колега, аз за сега, да чукна на дърво, нямам проблем с Армеец - изплатиха ми, преди месец, гума и джанта на обща стойност над 2000 лева, което едва ли друга компания би направила, но аз имам застраховка през брокерска къща, чийто шеф има връзки в Армеец и други застрахователни компании и уреди нещата да станат възможни. Дори нямах протокол от КАТ за произшествие и на огледа в Армеец ми казаха, че без протокол няма да платят нищо, но след няколко дни (и намесата на брокера) ми се обадиха и казаха, че направо ще подменят гумата и джантата, която може би според мен можеше и да се ремонтира. Това със загубените документи ми се струват някакви номера от тяхна страна и нормално да те въртят...почти никой застраховател не иска нищо да покрива, поради многото злоупотреби и липса на пари. Най-хубаво е през добър брокер да се застрахова, който да лобира за теб пред застрахователя. Ако искаш, пиши на лично (за да не правя реклама тук), ще ти дам координатите на брокерската къща, с която работя и може и да успеят да ти помогнат [smilie=good.gif] . Хората са много точни и дори ми казали, че могат да ми съдействат при проблеми и с другия ми автомобил, който не е застрахован през тях, но така се печелят клиенти по време на криза [smilie=drinks.gif] . Не знам какво ще струва това съдействие от тяхна страна или просто така ще искат да те вербуват да застраховаш през тях, но най-малкото можеш да се свържеш с хората и да опиташ [smilie=derisive.gif] .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 07, 2010 6:20 pm 
фен
Аватар

Автомобил: Peugeot 205
ще се оправи работата със застраховането на конвъртбл... след някое друго десетилетие [smilie=to_pick_ones_nose3.gif]

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа