Кабриолет Клуб България

Нека съберем колите без покрив под един покрив!
Ветробрани, кожени протектори, windstop

Оригинални гюруци https://www.AutoDoc.Bg
Дата и час: Нед Дек 15, 2019 8:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2009 2:59 pm 
любител
Аватар

Автомобил: BMW 320i Цабрио
Здравейте колеги ! Предполагам всеки се е сблъсквал с проблема занемаряване , късане или рязане и всички тем подобни възможни дефекти на задния прозорец на гюрука ! Моя беше срязан под формата на луна и разваляше просто красивата стойка на колата от всякъде . Първо колата ми беше в Германия , така че опитах от там да си взема нещо , но при изричането от продавача на невероятната цифра от 300 евро без монтажа , а като знам там колко е и евтина смяната , ми стана лошо. И реших да оправя проблема в БГ . Разпитах насам натам и се оказа ,че по София взимат по около 120 лева или нещо такова , и се навих да отида при един мой приятел обущар , който за 40 лева ми изряза формата закърпи ципа към нея и ми го сложи обратно . Обясни ми , че моя проблем бил почти никакъв , и че за същите пари оправи една друга кола , където се задействала системата при преобръщане и ципа бил в невероятно окаяно състояние . Така че който има проблем може да ме търси по всяко време за да мога да се разбера с майстора да помогне , защото все пак е доста добър и доста зает . Единственото нещо което е по кофти е това , че трябва около обяд да му занесем старото прозорче с ципа , за да може той до 5-6 часа да може да го оправи и да го монтира. Монтирането отнема около един час , защото германците са си измисляли свой машинки и фактически българските събирачи на ципа не отговарят на самия цип , но той си модифицира негов си събирач и прави всичко възможно . Така че който има проблем да звънка !

Поздрави !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2009 3:36 pm 
Администратор
Аватар

Автомобил: Peugeot 306 Cab CA 3859 MH
Евала на човека! Един който не е кожодер! А само с немски ципове ли се занимава или марката няма значение [smilie=biggrin.gif]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2009 5:41 pm 
любител
Аватар

Всичко прави ! Онзи ден минавах да ми зашие и един малък дефект по салона и ми разправяше за един полицай от града , който за 4 седмици 3 пъти му режат прозореца на ескорта [smilie=ph34r.gif] ! Явно някой го е намразил яко човека . И мисля че и на него му беше излезло 40 . Стабилен клиент му е той [smilie=biggrin.gif] [smilie=biggrin.gif]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2009 5:52 pm 
Администратор
Аватар

Ще е хубаво да споделиш къде се намира човека и някакви координати да дадеш.. мойто стъкло си и е ок, но други хора може да искат да си го подменят. Пусни и снимка на твойто стъкло! [smilie=cool.gif]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2009 6:53 pm 
любител
Аватар

Изображение
Набързо сглобихме една карта и ще се опитам да обясня подробно как стоят нещата ! До утре ще знам точно адреса така че това ще да бъде само за ориентировка [smilie=don-t_mention.gif]
I. Влизате в Кюстендил от София - 4 лентов път , разделен за движение в двете посоки
II. Стигате до първото в маршрута ни кръгово движение и завивате в първата възможна пресечка на кръговото - на дясно
III. III е второто кръгово за деня което се намира веднага след моста . На него хващате втората пресечка от дясно , ще поясня , че поради невнимание , може да пропуснете първата , която отива покрай реката . Може да се ориентирате най-добре като погледнете точно преди да влезнете в кръстовището напред и леко на дясно ( около 15 градуса ) - там ще бъде верният избор
IV. На това кръстовище ще се наложи да тръгнете по улица Бузлуджа , която е първата голяма улица , 70 метра след като напуснете кръговото кръстовище . По ул. Бузлуджа тръгвате на ляво и след около 90 метра трябва да бъдете пред работилницата на Маджиро ( така казват на майстора ) има и Маджиро Син - може да се объркате , но е поправимо , тъй като работят на едно и също място !

Пътя в града с кола , от началото на града до работилницата е не повече от 2 макс. 2,5 километра , а от София до Кюстендил са 89 км. засичани някъде около караулката ! Града е малък и почти е невъзможно да се изгубите . Ако някой реши да дойде , нека първо да ми пише ( skype ; ЛС ) да мога да се уговоря с майстора да ми каже ден за работа , а аз мога да ви разведа из града . Лошото е че края на месец Юли заминавам за Германия и няма да мога да помагам с присъствието си , но мога директно да намеря телефона на Маджиро и да го оставя във форума , за да няма нужда от кореспонденти и да можете директно да си говорите с майстора.

Има един жокер: Където и да сте в града ако попитате за Маджиро , всеки ще ви помогне , само трябва да се въоръжите с един ден ( най - добре свободен [smilie=biggrin.gif] ) за да може човека да свърши работа , а вие да се порадвате на китния град ! Утре около по това време ще ви сдобия и с точния адрес !
Надявам се да съм бил поуезен ! [smilie=bye.gif]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2009 7:23 pm 
Администратор
Аватар

Евауа! [smilie=good3.gif]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 12, 2009 3:37 pm 
фен
Аватар

Автомобил: Volkswagen Jetta mk2
Някой сега да измисли евтин вариант за нас ,които сме с истински задни прозорци и който прозорец в ebay струва 200евро минимум [smilie=crazy.gif] [smilie=crazy.gif]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 12, 2009 4:55 pm 
любител
Аватар

Аз докато бях в Германия наддавах за един за $80 обаче ми го отнеха в последния момент , не помня точно за колко. Иначе да ти кажа колега , за 40 лева изглежда много добре , не можеш да откриеш разлика , а и слънцето като го напече се опъва , така че няма и гънки да има , като най-често средната гънка от пречупването при събиране. Жалко че нямам снимки да ви покажа точно как стои . Материала ми каза майстора , че се казва винил . Аз до сега не бях чувал думата винил да се използва и за такива неща , или поне с това й значение , ама какво да правиш , модернизация . Онзи ден ходих на риба със стария [smilie=cool.gif] и му казвам :
- Не ти виждам плувката !
- Кое?
- Плувката , плувката ! - Му викам аз .
- Не е плувка , това се нарича индикатор на кълването ! [smilie=biggrin.gif] [smilie=biggrin.gif] [smilie=biggrin.gif]

Същата работа с продавачките - асистент консултантки . Ама обърквам се бе наистина [smilie=crazy.gif]
Иначе така това в кръга на шегата , но материала е по-здрав от доста от дебелите найлони , и предполагам притежава и други свойства ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 02, 2010 10:42 am 
любител

Автомобил: BMW e36 320i convertible
Здравей бяхме си писали с теб по този въпрос в бмв форума. Аз още не съм го сменил това "стъкло" защото няколко човека вече ми отказват да направят това което твоят човек прави. Та имам един въпрос. Твоят човек може ли да ми изработи едно стъкло и да ми го прати с наложен платеж пък ние ще се почерпим за услугата :))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 19, 2010 7:01 pm 
любител
Аватар

Автомобил: Peugeot 306 Saint Tropes
Здравей, pepo_kn! Може ли да дадеш някакви контакти на майстора, за да му звънна да питам дали ще може да оправи моя прозорец? Благодаря предварително! [smilie=drinks.gif]

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа