Кабриолет Клуб България

Нека съберем колите без покрив под един покрив!
Ветробрани, кожени протектори, windstop

https://www.AutoDoc.Bg
Дата и час: Чет Авг 05, 2021 4:32 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 8:24 am 
фен
Аватар

Автомобил: Peugeot 206 cc
Много фенове на колата без поркив биха желали да си сложат щора срещу вятъра,но се отказват,когато разберат сценоразписите за оригиналните щори!Тук ще предложа много евтин вариант,за това как може сами да си направим щора за малко пари.
И въпреки всичко ако имате здрави нерви и малко повечко време то това е за вас!!!УСПЕХ!!!
Материали:
1.Тръби за изграждането на локално парно ( те са бели и много пластични,така че може да се извиват на ръка и да приемат желаната от нас форма.( желателно най-тънките тръби) Цената им е в Практикер -1,60 лв на метър,а в Алати 0,90 ст. на метър.
2.За да не се дупчат тръбите може да се използват снадки,който също можете да намерите в големите хипер маркети като Практитер или Мр.Биколаж.Има най различни снадки с диаметър на тези тръби.
3.Лепило (каноколитно),защото тръбите излизат от снадките,а и трябва да стане здрава щората - лепило 50ст.
4.Плат (гледах доста оригинални щори и намерих плат,който всъщност е за подлата на спортни облекла)Много ситна мрежа.Метърът й е 2,20 или 2,50
5.По-късно ще приложа снимки и ще споделя дали щората е ефективна или не!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 8:43 am 
любител
Аватар

Автомобил: Renault Megane 2 CC
Каква е цената на такава щора оригинална за пежо,че ми е интересно

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 4:16 pm 
фен
Аватар

Автомобил: '96 Opel Astra F Bertone
В Е-бей може да се намери за около 60-70 паунда (или евро, зависи къде търсите), а и ако въобще доставят до България... Втора ръка в България(ако въобще някой продава) - от 300 до към 600 лв., зависи от продавача... Нова - над 600 лв.

И аз сега като ми свършат изпитите и се хващам да правя за астрата, понеже ако въобще излезе нещо е около 200 лв. в кофти състояние, а от Е-бей не мога да поръчвам (а и повечето не доставят дотук)

Честито [smilie=crazy.gif]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 8:54 pm 
фен
Аватар

Автомобил: Мечта
Мен ме интересува плата по скоро, от къде, какъв, какво що, тези който са за подплата не са ли много слаби и няма ли да се скъсат прекалено лесно... И другото което е... според мен е по добре да се направи с някакви по финни алуминиеви тръбички, който и да се боядисат вместо белите парнаджийски истории...
Остава и въпроса с закрепването на плата към тръбичките, незавизимо какъв тип са те....
Ако някой се опитва нека сподели и да обменим опит, аз тия дни мисля да почвам да правя нещо, че много им се развалят прическите на някой лица [smilie=spruce_up.gif]

http://www.youtube.com/watch?v=vVFQZv9H ... _embedded#
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 9:20 pm 
фен
Аватар

разбира се аз за всичко съм помислил.Значи не в никакъв случай не бих допуснал щората да остане със белите тръби.Значи плата е доста здрав и няма как да се прецака или поставяме работите на кантар защото съм 100% сигурен 4е двата плата на оригиналната и на самоделката са еднакви.Аз прикрепих плата към тръбата със шиене :).Понеже стана доста грубо и грозно съм помислил за това как да скрия прекрепването на плата към тръбат,като обкантя цялата констъкция с градински маркуч [smilie=laugh2.gif] Колкото и нелепо да звучи [smilie=shok.gif] това.Маркуча ще е със сечение и ще се наложи в/у канта на тръбната констукция!
Ще се опитам да сложа снимки!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 10:17 pm 
фен
Аватар

супер ще е да сложиш снимки, аз също съм си мислил за нещо което да се сложи отгоре, ма чак пък маркуч...
Оки, чакаме снимки (сигурен съм, че не само аз) и евала за старанието...

Ако може някой да премести темата, че не мисля че е за тук.... [smilie=smile3.gif]

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 10:20 pm 
фен
Аватар

хайде слагам снимки http://www.snimka.bg/other/kak-da-si-na ... ora.504749
Тук още не съм сложил канта,който ще е от градински маркуч,но първо ще го боядисам с черна матова боя тип сшпрей.
П.С - забравих да спомена,че за да се разгобява щората на две части съм предвидил рамото което 6те стой зад главите ни да се разглобява,като от долу за да бъде опъната мрежата съм сложил към 10 кукички.Бях се сетил за друг вариант,но в последствие на работа не ми се отваряше допълнителна.За жалост още не съм пробвал щората защото колата е в сервиз за смяна на огедало и чак утре преди обед ще мога да я порбвам!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 27, 2010 1:06 pm 
фен
Аватар

хм, не изглежда зле, но според мен тия тръби са много меки за тая работа.
И тия куки ще ми скъсат нервите поне на мен ... [smilie=biggrin.gif]

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 27, 2010 1:08 pm 
фен
Аватар

xa xa куките бяха една от най-лесните работи!Отивам да взема колата от сервиза и ще пробвам щората!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 27, 2010 7:14 pm 
Модератор
Аватар

Автомобил: Opel Astra Cabrio
Всичко ок само ми е интересно тея траби понеже съм работил с тях когато съм поставял парни инсталации от опита ми с тях знам че доста лесно се огъват защо не помислим за някакъв вид спънка през средата примерно че да усилим конструкцията.
Чакам с нетърпение да кажеш впечатления има ли ефект.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа